Arda Erel’den Yeni Nesil Bir Ayrılık Hikâyesi

Kitapları beş yüz bin okura ulaşan Arda Erel’in yeni romanı Senin Hakkında Bir Hikâye Litaretür Hayat Yayınları’ndan çıktı. Arda Erel bu kitabında tutkuyla başlayıp kangrene dönen bir ilişkinin kopuş hikâyesini anlatırken bir yandan da olay örgüsünü besleyen yan karakterlerle pek çok insanın yas zincirini ele alıyor.

Kendini adamış bir kadın var karşımızda. Ve onun değerini bir türlü bilemeyen kafası karışık bir erkek. Kadın sevdikçe onu manevi olarak tüketiyor sevgilisi, kadın gitmeye karar verdiğindeyse etekleri tutuşuyor ve sarılıyor sıkı sıkı. Kadının dengesini bozuyor ve sonra da dengesizlikle suçluyor.

Arda Erel, hepimizin yakından tanıdığı bu hikâyeyi samimi üslubu ve sürükleyici diliyle bir çırpıda okutuyor bize. Kahramanı benimsiyor, yaşadıklarına üzülüp uğradığı haksızlıklara öfkeleniyoruz. Şiddetli tartışmalar hikâyenin tansiyonunu yükseltiyor. Sex and the City’deki Carry ve Mr. Big’in yeni nesil versiyonları diyebiliriz bu çifte. Kangren olmuş bir ilişkiyi kesip atmaya çalışırken birbirinden bir türlü kopamıyor kahramanlarımız.

Senin Hakkında Bir Hikaye, Arda Erel’in sekizinci romanı. 7 Ağustos 1995 yılında doğan Erel, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim mezunu. Dijital platformlarda yazdığı yazılarla dikkat çeken Arda Erel’in geniş bir okur kitlesi bulunuyor.

Yazarın ilk kitabı Senin İçin 2016’da yayımlandı. Deneme türündeki Arayış 2017’de, ses getiren bir başka kitabı olan Kendine İyi Bak ise 2018 yılında okurlarla buluştu. Ardından psikoloji türündeki ilk kitabı Sarsıntı ve onun devamı niteliğindeki Yüz Yüze raflardaki yerini aldı. 2021 yılında Konuşmadığımız Ne Varsa isimli kitabıyla okurların karşısına çıkan yazar daha sonra hafıza ve kimlik üzerine yazdığı

Annemin Bilmediği Her Şey isimli kitabıyla büyük beğeni topladı.

Psikoloji, toplumbilim ve felsefeyle ilgilenen Erel’in kitapları uzun süre çok satanlar listesinde yer aldı ve yazarın ismi geniş kitlelere yayıldı. Arda Erel, Galatasaray Üniversitesi’nde “Bir Eril Alan Olarak Suç” adlı Türkiye’de suç işlemeye dair araştırmasıyla sosyoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x